W niedzielę 19 kwietnia 2026 parafia pw św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Brodnicy przeżywała wyjątkowy dzień – Niedzielę Świadectw Domowego Kościoła. Był to czas szczególnej refleksji nad powołaniem do życia małżeńskiego i rodzinnego, a także okazja do poznania duchowości ruchu, który od ponad pięćdziesięciu lat wspiera małżonków w budowaniu relacji z Bogiem i między sobą.
Podczas każdej Mszy Świętej małżeństwa należące do Domowego Kościoła dzieliły się swoim doświadczeniem życia wiarą na co dzień. Świadectwa były poruszające i autentyczne. Ukazywały zarówno radości, jak i trudności, z jakimi mierzą się rodziny, a także konkretne owoce pracy nad relacją małżeńską. Wiele osób podkreślało, że regularna modlitwa, dialog małżeński oraz wsparcie wspólnoty pomagają w codziennym życiu.
Kazania kapłanów nawiązywały do słów ewangelii z dnia, czyli sytuacji gdy uczniowie idący do Emaus rozpoznali Jezusa przy łamaniu chleba. Kapłani zwrócili uwagę na to, że my wszyscy też spotkaliśmy się tego dnia na łamaniu chleba wokół ołtarza Chrystusa. Była to także niedziela biblijna, czyli kolejna okazja do uświadomienia, aby Pismo Święte stawało się Słowem Życia.
Po Mszach Świętych wierni mieli możliwość spotkania się z członkami wspólnoty, zadania pytań oraz uzyskania informacji o formacji w Domowym Kościele.
Niedziela Świadectw była nie tylko prezentacją wspólnoty, ale przede wszystkim zaproszeniem skierowanym do wszystkich małżeństw, które pragną pogłębiać swoją wiarę i budować trwałe relacje oparte na wartościach chrześcijańskich, zbliżać się do siebie i do Pana Boga.
Serdeczne podziękowania dla Księdza Mariusza Stasiaka, proboszcza parafii pw św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Brodnicy za możliwość zorganizowania Niedzieli Świadectw Domowego Kościoła.
Dziękujemy małżeństwom za odwagę i otwartość w dzieleniu się swoim życiem. Ich autentyczne świadectwa pokazały, że wiara przeżywana na co dzień przynosi piękne owoce.
Renata i Rafał Różyńscy