Paschalny Rejonowy Dzień Wspólnoty u Św. Antoniego

Paschalny Rejonowy Dzień Wspólnoty u Św. Antoniego

Paschalny Rejonowy Dzień Wspólnoty u Św. Antoniego 1800 1350 Domowy Kościół Diecezji Toruńskiej

W niedzielę 17 maja w uroczystość Wniebowstapienia Pańskiego, w Parafii św. Antoniego na Wrzosach w Toruniu, odbył się Paschalny RDW, który połączył dwa rejony toruńskiego Domowego Kościoła – rejon Bielany i rejon Podgórz. Wspólne przygotowania i dzielenie obowiązków wśród naszych wspólnot okazały się umocnieniem i źródłem wzajemnej wdzięczności.

Rozpoczęliśmy o godzinie 10.00 Namiotem Spotkania, w którym rozważaliśmy ewangelię z dnia: Mt 28, 16-20. Po modlitewnym przygotowaniu serc, pokrzepieni słowami Chrystusa; „A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” włączyliśmy się w parafialną mszę świętą, której przewodniczył ks. Radosław Figurski. Kapłan pięknie wprowadził temat obecności naszej wspólnoty na eucharystii, a w trakcie homilii zwrócił się do uczestników Dnia Wspólnoty, pokazując obecnym piękno małżeńskiej i rodzinnej drogi Domowego Kościoła. Podkreślił przestrzeń domu rodzinnego i codziennych w nim relacji, nie wolnych przecież od trudności i kryzysów, jako podstawę do wzrastania w Bożej miłości. Po eucharystii mieliśmy czas na agapę – na rozmowy, głębsze poznawanie się, wymianę aktualnych wydarzeń z życia. Wszystko to odbywało się wśród życzliwych przyjaciół z naszej wspólnoty, a przy tym z dobrą herbatą, kawą i pysznymi wytrawnymi przekąskami, przygotowanymi przez nas wszystkich. Kolejnym punktem planu dnia była konferencja wygłoszona przez Państwo Halinę i Janusza Mazurków. Nasze dzieci w tym czasie spędzały czas z dzielną i zgraną diakonią wychowawczą, której jesteśmy bardzo wdzięczni, bo cała uwaga mogła być wówczas skierowana na słuchanie. A zaproszeni goście w bardzo ciekawy sposób, wydobywając doświadczenia własnego życia, opowiedzieli nam o roli dialogu małżeńskiego, o „pułapkach”, które z Bożą pomocą zdołali przekuć na pogłębienie relacji małżeńskiej. Duże poczucie humoru i dystans do samych siebie ujął wszystkich słuchaczy. W ślad za Państwem Mazurkami przekazujemy do Was, Doga Wspólnoto, zaproszenie do przyjrzenia się ruchowi Spotkań Małżeńskich i do skorzystania z rekolekcji, które ten ruch oferuje – by uczyć się lepiej rozmawiać w małżeństwie i rozumieć różnice między sobą. Raz jeszcze chcemy wyrazić naszą wdzięczność za przeprowadzoną konferencję, która była przede wszystkim prawdziwym świadectwem życia w małżeństwie.

Zamknięciem Rejonowego Dnia Wspólnoty połączonych rejonów był czas Adoracji Najświętszego Sakramentu, w śpiewie i modlitwie. Dziękujemy z serca prowadzącym – ojcu Pawłowi Orłowi za wspomaganie nas słowem oraz Mateuszowi Łapińskiemu za animowanie śpiewu uwielbieniowego.

Bogu niech będą dzięki za dar, jakim jest pragnąca się spotykać przed Panem wspólnota!

Anita i Łukasz Oraczowie